برگزاری نخستین آئین نکوداشت مادران نمونه استان ایلام

ایلام - خبرگزاری ایرنا - نخستین آیین نکوداشت مادران نمونه ایلام روز دوشنبه به همت بنیاد بین المللی مادر در سالن فنی و حرفه ای شهر ایلام با شکوهی خاص برگزار شد.

مادرم، بی جهت نیست که خداوند متعال بهشت را زیر پای تو قرار داده است، بی تو، جسم انسان ساخته نمی‌ شد چراکه تار و پود روحت را از مهربانی بافته ‌اند. مادر که باشی اگر شب تا صبح را بیدار مانده باشی یک لبخند کودکانه فرزندت کافی است تا جان دوباره بگیری و از ابتدا آغاز کنی، زبان احساست عاشقانه می شود غمت به غم فرزند و شادی ات به شادی او گره می خورد.
حال و هوای این همایش با سایر آئین های نکوداشت دیگر بسیار متفاوت و البته احساسی و توام با فضای نشات گرفته از عظمت و شان والای مادر بود، همه جمع شده بودند تا در این آئین بزرگ و باشکوه از شان و مقام مادر بگویند.
بنیانگذار بنیاد بین المللی مادر در این آیین اظهار داشت: این بنیاد با نام مقدس مادر و برای همه مادران جهان شکل گرفته است و با تلاش های بنیانگذار آن امروز اندیشه های جهانی دارد. غلامرضا محمدی در خصوص راه اندازی این بنیاد تاکید کرد: تصمیم گرفتم به بهانه مناسبت زادروز مادرم، نه تنها برای او که برای همه مادران جهان کاری کنم، در سال 93 پایه‌ ریزی بنیادی با نام مادر در شیراز را آغاز کردم. وی اضافه کرد: در واقع یکی از اهداف تاسیس این نهاد یافتن مادرانی در سراسر جهان است تا از آن‌ها قدردانی شود، این تنها به مکان خاصی محدود نشده بلکه همه مادران دنیا را شامل می شود، هرگونه تبعیض از لحاظ رنگ، زبان، قومیت و مذهب در این بنیاد ممنوع است.
بنیانگذار بنیاد بین المللی مادر یادآور شد: افراد بزرگ بسیاری در دنیا وجود دارند اما هیچگاه کسی یادی از مادر نمونه آنان نکرده است؛ غافل از آنکه این سقوط اخلاقی و چالش هایی که بخشی از جامعه ما را در بر گرفته، از خانواده بر می ‌خیزد، خانواده‌ای که قلب آن، مادر است. محمدی در خصوص فعالیت های برون مرزی این نهاد بیان کرد: اهداف و شاخص‌های این بنیاد تاکنون به 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده و مجله پیام مادر به عنوان نشریه این بنیاد نیز به دو زبان فارسی و انگلیسی در کتابخانه ملی ایران و کتابخانه ملی کشور سوئد ثبت شده است
وی تصریح کرد: آشنا ساختن بیشتر جامعه به ویژه نسل جوان با جایگاه و نقش والای مادر و ارتقا و باز آفرینی ارزش های قداست آمیز این شاهکار خلقت از جهات خانوادگی ، اجتماعی و فرهنگی و آموزش مسئولیت های خطیر مادری به بانوان جوان از جمله اهداف این بنیاد است.
بنیانگذار بنیاد بین المللی مادر افزود: این بنیاد یک مرکز فرهنگی بین المللی و غیر دولتی است و به هیچ ارگان ، جناح و حزب و گروهی وابسته نیست و از اهداف سیاسی به دور است.
استاندار ایلام نیز در این آئین با گرامیداشت مقام والای مادر از دوران سخت بزرگ شدن خود سخن گفت و بیان کرد: جبران زحمات مادر کاری بسیار مشکل است.
در این آئین ضمن رونمایی از یادبود بنیاد مادر در ایلام از مادران شایسته و نمونه استان تجلیل و تقدیر شد.

 

جهت مشاهده عکس‌های نکوداشت در خبرگزاری ایرنا اینجا را کلیک کنید.

لینک منبع خبر : خبرگزاری ایرنا

 

نکوداشت ایلام

۳ آذر ۱۳۹۷
تعداد بازدید : ۲,۳۱۷
کد خبر : ۱۶۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید