دانشگاه مادر در کشور تاسیس می شود

ساری - خبرگزاری ایرنا -  مدیرعامل بنیاد بین المللی مادر گفت که این بنیاد به دنبال تاسیس ' دانشگاه مادر ' است تا تحقق هدفش در تبیین و اهمیت جایگاه و نقش مادران تسهیل شود.

محمدی مازندران

غلامرضا محمدی روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت مقام مادر و قدردانی از مادران نمونه استان مازندران در ساری افزود: در حال حاضر هم بنیاد بین المللی مادر برای پیشبرد اهدافش با پنج دانشگاه کشور تفاهمنامه همکاری دارد.
وی 2گفت: دو سال پیش همایش تبیین جایگاه زن و نقش مادر را در دانشگاه شیراز و سپس دانشگاه تهران برگزار کردیم و امسال 10 و 11بهمن ماه این همایش در دانشگاه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود و سال آینده دانشگاه شهید بهشتی و بعد دانشگاه تبریز، میزبان این مراسم خواهند بود.
مدیرعامل بنیاد بین المللی مادر با بیان این که ' مادر شاهکار خلقت است ' افزود: معرفی و قدردانی از مادران نمونه در کشور که امروز قرعه به نام مازندران افتاد با هدف گسترش فرهنگ احترام به والدین بویژه مادر انجام می شود و امیدواریم بتوانیم با این گونه اقدامات فرهنگ احترام به والدین را نهادینه کنیم.
وی افزود: انتظار داریم رسانه ها در گسترش این فرهنگ، کمک کرده و اطلاع رسانی کنند چون اعتقاد ما بر این است اگر مادر متعالی داشته باشیم جهانی خوشبخت خواهیم داشت.
محمدی با اشاره به اینکه بنیاد بین المللی مادر در سال 93 در شیراز تشکیل شد، گفت: به پاس همه خدمات مادران این سرزمین این موسسه را شکل دادیم و یکی از اهداف این بنیاد، تجلیل از مادران است که به صورت جدی پیگیری می کنیم.
وی افزود: تبیین نقش مادر و جایگاه مادر در بین جوانان یکی دیگر از اهداف این بنیاد است تا بتوانیم بویژه مادران جوان را آموزش دهیم تا مسئولیت خطیر را به خوبی به مادران فردا، منتقل کنند.
مدیرعامل بنیاد مادر با اشاره به این که سطح فعالیت های این بنیاد از مهدکودک تا دانشگاه است، گفت: فعالیت های علمی بنیاد به خاطر نسل جوان انجام می شود و امیدواریم مسئولانی که در زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، مسئولیتی بر عهده دارند به ما کمک کنند.
وی با بیان اینکه در هر استان حداکثر 14 مادر نمونه انتخاب می شوند، گفت: در مازندران 23 مادر نمونه انتخاب و قدردانی کردیم و در نهایت از این جمع، یک نفر به عنوان مادر شایسته ایران معرفی می شود.
** بوسه فرزند شهید بر پای مادر
به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم گرامیداشت مقام مادر در مازندران مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران که فرزند سردار شید محمدحسن قاسمی طوسی است گفت: زمانی که خبر شهادت پدرم رسید، مادرم من را در پناه خود گرفت و تا به امروز این سنگر را حفظ کرده است.
سمیه قاسمی طوسی افزود: مادرم سالیان سال، پایبند و وفادار به این عهد و پیمان است و با مشاهده این لحظات، غبطه می خورم آیا من هم می توانم قدردان زحمت های مادرم شوم.
وی که با عنوان ' بغض ترکیده ' برای حاضران سخنرانی می کرد، خطاب به مادرش اینگونه گفت: ای زن همیشه دوست داشتنی زندگیم و ای کسی که در شب های سخت بمباران اهواز و در روزهای دوری پدر، که علیه منافقان و دشمنان بعثی می جنگید، به خوبی من را در چتر محبت خود گرفتی، تا ابد شرمنده محبتت هستم.
' مادر جان خوب یادم است وقتی زمزمه شهادت پدرم رسید، نگهبان کوچکم شدی و من را در پناه خودت گرفتی به گونه ای که وجود پدرم را در لحظه لحظه زندگی ام احساس کردم'.
یکی از مادرانی که امروز در مراسم بنیاد بین المللی مادر مورد قدردانی قرار گرفت، همسر قائم مقام فرماندهی لشکر ویژه 25 کربلا در دوران دفاع مقدس بود. شهید طوسی قائم مقام فرماندهی لشکر ویژه 25 کربلای مازندران سال 66 در عملیات کربلای 8 در منطقه شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد و سنگ صبور این شهید والامقام ' حلیمه عرب زاده ' بود که عنوان همسر نمونه در کنار 22 مادر دیگر از استان مازندران برازنده وی شد.
سمیه قاسمی طوسی، فرزند شهید طوسی نیز پس از معرفی مادرش به عنوان مادر نمونه ، به رسم ادب و قدرشناسی، با سجده بر آستان عشق، به پای مادر، بوسه زد.

 لینک منبع خبر : خبرگزاری ایرنا

۵ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید : ۱,۶۰۹
کد خبر : ۱۸۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید