دیدار بنیانگذار بنیاد بین المللی مادر با استاندار خراسان شمالی

استانداری خراسان شمالی
 
در دیدار رئیس بنیاد فرهنگی بین المللی مادر با استاندار خراسان شمالی، دکتر محمدعلی شجاعی گفت: ترویج مباحث فرهنگی مانند احترام به والدین، بخشنامه پذیر و دستوری نیست.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، دکتر شجاعی در این دیدار اظهار داشت: رفتار و حرکات ما الگویی برای جوانان و نوجوانان است و باید تلاش کنیم با هدف جلوگیری از ناهنجاری ها سرمشق مناسبی برای آنان باشیم چرا که گسترش یک فرهنگ با دستور و ابلاغ و هزینه اعتبارات فراوان امکان پذیر نیست.
وی افزود: در آموزه های دینی ما به احسان به والدین تاکید شده و تبصره و بند قانونی برای آن متصور نیست و باید در هر شرایطی انجام شود. دکتر شجاعی تصریح کرد: فاصله گرفتن از مسائل ارزشی و دینی باعث از بین رفتن زشتی بسیاری از کارها می شود. وی خاطرنشان کرد: دوران تربیتی فرزند خانواده نزد والدین دورانی ماندگار در وجود انسان هاست و بنده به اصالت انسان ها که با افزایش دامنه قدرت امکان ظهور و بروز بیشتری دارد، اعتقاد دارم. دکتر شجاعی تاکید کرد: نگاه بنده به بخش خصوصی در تمامی زمینه ها به ویژه مباحث فرهنگی، از بخش دولتی بیشتر است.
در این دیدار، رئیس بنیاد فرهنگی بین المللی مادر هم گفت: بنیاد مادر با احساس وجود خلا تجلیل از جایگاه و قداست مادران ایجاد شد و تلاش داریم با فرزندگیری و نه عضوگیری، اتصال افراد با بنیاد همیشگی باشد.
غلامرضا محمدی افزود: پدر مسئول آسایش و مادر مسئول آرامش و قلب خانواده است که باید تلاش کنیم نسل جوان با بازگشت به سنت های فرهنگی و مذهبی خود مانند احترام به والدین، از سقوط اخلاق در جامعه جلوگیری کنند.
بر اساس این گزارش در پایان نماد بنیاد فرهنگی بین المللی مادر به استاندار خراسان شمالی تقدیم شد.
چهارشنبه دهم بهمن ماه جاری با همکاری بنیاد بین المللی مادر و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری، آیین نکوداشت مقام مادر در بجنورد برگزار می شود.

 

منبع خبر: سایت استانداری خراسان شمالی

۹ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید : ۱,۴۹۴
کد خبر : ۱۸۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید