بنیاد بین المللی مادر به پابوس مادران 28 استان کشور رفت

سنندج - خبرگزاری ایرنا - مدیر عامل بنیاد بین المللی مادر گفت: این بنیاد از زمان تاسیس(سال 93) تا امروز به پابوس مادران شایسته و نمونه و شیرزنان 28 استان کشور رفته است.

نکوداشت سنندج 2

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامرضا محمدی روز چهارشنبه در نخستین آیین نکوداشت مقام والای مادر در سنندج اظهار داشت: دامنه فعالیت بنیاد بین المللی مادر بسیار گسترده و تمام مادران کره خاکی را در بر می گیرد البته ارج نهادن به مقام والای مادر در این بنیاد به قومیت و نژاد خاصی خلاصه نمی شود. وی با بیان اینکه بنیاد مادر از مهر ماه سال 93 فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: یکی از برنامه های اصلی این بنیاد تجلیل از مادران است که استان کردستان بیست و هشتمین استان کشور است که آیین قدردانی و تجلیل از مقام شامخ مادران در آن برگزار می شود.
مدیر عامل بنیاد بین المللی مادر با اشاره به جایگاه خطیر و والای مادران در توسعه و پیشرفت جامعه اضافه کرد: اگر جامعه ای بخواهد مسیر شکوفایی و ترقی خود را سریعتر طی کند باید به جای سرمایه گذاری بر روی برخی بنگاه های اقتصادی بر روی کانون خانواده و مادران سرمایه گذاری کند. وی یادآور شد: اگر ما مادران متعالی داشته باشیم جهانی متعالی و بدور از هرگونه آسیب و مشکل خواهیم داشت چرا که اینگونه مادران می توانند با تربیت فرزندانی متعالی آینده ای روشن برای جامعه رقم بزنند.
محمدی مادر را شاهکار خلقت و چراغ راه آینده دانست و گفت: قرآن کریم بعد از عبادت خدا چیزی را والاتر از تکریم والدین نمی داند لذا باید همه ما برای این گوهرهای ناب و گرانبها ارزش و احترام ویژه قائل باشیم.وی اظهار داشت: ایمان به خدا، امید، تلاش، احترام به دیگران بویژه مادر و پدر و همچنین کمک به همنوعان، پنج اصل مهمی است که باید برای نوجوانان و جوانان الگوسازی شود.
مدیر عامل بنیاد بین المللی مادر افزود: این بنیاد فرهنگی و بین المللی نخستین بنیاد در سطح جهان است که به جایگاه و نقش مادر می پردازد و از این قشر قدردانی می کند.
در این آیین از تمبر یادبود این روز با حضور بهمن مرادنیا استاندار و جمعی از مسئولان کردستان رونمایی شد و اولین حمایل بنیاد ملی مادر به لیلا آژیر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان تقدیم و از 10 مادر شایسته و نمونه کردستانی نیز با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.

 لینک منبع خبر : خبرگزاری ایرنا

۱۰ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید : ۱,۶۳۳
کد خبر : ۱۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید